Hakkımızda

Sürdürülebilirlik, günümüz dünyasının ana gündem maddelerinden biridir. Gelecek nesillere temiz bir çevre, ekonomik refah ve sosyal adalet sağlama konusundaki taahhüdümüz, multidisipliner bir yaklaşım gerektirir. “5th International Academic Researches for Sustainability 2024” kongresi, bu önemli konuyu ele almak ve sürdürülebilirliği daha geniş bir perspektiften incelemek için bir platform sunmaktadır. Sürdürülebilirlik odaklı akademik ve bilimsel çalışmaların, Türkiye’nin bu sürece uyumu ve hızlı yol almasına büyük katkı sağlayacağı tartışmasızdır.

INARS Congress; uzun yıllara dayanan akademik yayın tecrübesinin ışığında “Sürdürülebilirlik” temalı özgün akademik çalışmaların sunumuna aracılık edeceği bu kongre ile bilimsel alana katkı sunma çabası içindedir.

“Sürdürülebilirlik” ana temasıyla, Türkiye ve dünyadan bilim insanlarını buluşturacak kongre, Marmara Üniversitesi ev sahipliğinde Artikel Akademi’nin katkılarıyla 23 – 24 Mayıs 2024 tarihlerinde tarihlerinde, YÖK’ün 6 Mart 2020 tarihli duyurusuna istinaden çevrimiçi (online) olarak düzenlenecektir.

Alanında uzman araştırmacı ve akademisyenlerin oluşturduğu “Düzenleme Kurulu” rehberliğinde, uluslararası nitelikte düzenlenecek bilimsel kongrenin, akademik alana katkı sağlaması amaçlanmaktadır.

“5th International Academic Researches for Sustainability 2024” başlıklı kongrenin sunum dili (tercihe bağlı olarak) Türkçe veya İngilizce olabilecektir. Katılımcılar kongrede, hakem heyetinin onayladığı “Özet Bildirilerini” İngilizce veya Türkçe olarak sunabilecektir.

Kongre bitiminde “Kongre Özet Kitabı” ISBN’li olarak ve e-kitap şeklinde yayınlanacaktır. Katılımcılar kongrede sundukları özet bildirilerini dilerse “Tam Metin Bildiri” olarak da gönderebilirler. Katılımcılar, intihal raporu ile birlikte iletecekleri “Tam Metin Bildirileri”ni “Kongre Tam Metin Kitabı”nda yayınlatabilecekleri gibi “Kitap Bölümü” olarak veya “hakemli bir dergi”de yayınlanması seçeneğini de tercih edebilecekler. Çalışmaların intihal oranı %20’nin altında olmalıdır.

“Tam Metin Bildiri” kitabı ve “kitap bölümü” ISBN numarası alınarak (Artikel Akademi) tarafından yayımlanacaktır.

“Sürdürülebilirlik” temalı akademik çalışmalarınızla INARS Congress, “5th International Academic Researches for Sustainability 2024”ü onurlandırmanızı bekliyoruz.

Destekleyenler

Scroll to Top
Sohbeti Başlat
Yardım edebilir miyim?
Merhaba 🤝
Nasıl yardımcı olabilirim?